نتایج جستجو برای عبارت :

اولین مومن به اسلام

ابن بکیر از امام صادق ع پرسیدم ایا مومن به جذام و پیسی  و امثال ان مبتلا میشود  فرمود مگر بلا مومن جز برای مومن نوشته و ثابت شده است   امام صادق ع. فرمود مومن نزد خدا خدا ارجمند است تا انجا که اگر بهشت را با هرچه در انست از خدابخواه. باو عطاکند بدون انکه از ملک او چیزی کم شود وکافر نزد خدا خوار و پست است تا انجاکه اگر دنیا را با هرچه در انستاز خدا خواهد باو دهد بی انکه از ملکش چیزی کم شود و خدا بوسبله بلا از بنده مومنش دلجوبی کند چنانکه. مسافر یا
علی بن حسین ع فرمود از جمله اخلاق مومن انفاق بر اهل وعیال است بقدر تنگدستی وتوسعه ایکه خدا باوواده وانصاف دادن  بمردم و پیشی ،گرفتن بسلام بر انها  حدیث 37 امام باقر ع فرمود مومن از کوه محکمتر است زیرا از کوه چیزی بر گرفته شود ولی ازدین مومن  برگرفته نشود حدیث 38  امام صادف ع فرمود مومن یاری نیکو وخرجش سبک است  و زندگیش را خوب اداره مبکند از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود یعنی از یک راه دو بار گول نمیخورد بلکه در همان بار اول میگیرد
اماره یعنی بسیار امر کننده به بدی. نفس لوامه، همان نفس مومن است که همواره او را در دنیا به خاطر گناهانش وسرپیچی از اطاعتش ملامت می کند. بعضی گفته اند: نفس لوامه، جان آدمی است، چه انسان مومن صالح وچه انسان کافر . برای این که هر دوی این جان ها آدمی را درقیامت ملامت می کنند. نفس کافر، کافر را ملامت می کند به خاطر کفر و فسادش. و نفس مومن، مومن را ملامت می کند به خاطر کمی اطاعتش و این که
ادامه مطلب
احترام هرمعلم درنهادمومن است/بانی علم وکمالش درسواد مومن است/میدهد درس کمال و دانش وفرزانگی/نیتش درحق پرستی ازدیاد مومن است/او زکات علم خودراداده است بر مردمان/برکت تعظیم ایشان برمدادمومن است/ازولایت درس داده تاشهادت درعمل/مزداو ازسوی ایزدقلب شاد مومن است/اهل بیت مصطفی راعشق می بخشدبه جان/تاقیامت زحمت او هم به یاد مومن است/داده او درس ظهور وانتظار مهدوی/یوسف زهرا همیشه هم مرادمومن است/
رسولخدا ص فرمود مومن را بشما معرفی نکنم مومن  کسی است که مومنین اورا بر جان ومال خود امین دانند  مسلمان را برای شما معرفی نکنم او کسی است که مسلمانهااز زبان ودستش سالم باشد و مهاجر کسی است که بدیهارا کنار  گذارد و حرام خدا را ترک کند و بر مومن حرام است که
 نسبت بمومن ستم کند یا اورا واگذارد یا پشت سرش بد گویی بد گویی کند یا اورا از خود براند 
 موسس مجتمع دینی امام شافعی کنگاندرجمع مردم شهرستان خارگقسمت اول:این میرساند که امت اسلام هنوز امت اسلام است. امت اسلام یعنی امت جمع، نه امت متفرق، اگر امتی دیدید متفرق است دلش به دل برادرش راه ندارد. دست کمک به سوی برادر ندارد‌ آن نمی تواند ادای امت اسلام بکند. رسول الله میفرمایند: المومن للمومن کالبنیان یشد بعضه بعضا مومن برای مومن چون ساختمان است که هم دیگر را نگه می دارد. من یک سوال از عزیزان دارم: همه آن آجارها و مصالحی که در یک ساختمان
 موسس مجتمع دینی امام شافعی کنگاندرجمع مردم شهرستان خارگقسمت اول:این میرساند که امت اسلام هنوز امت اسلام است. امت اسلام یعنی امت جمع، نه امت متفرق، اگر امتی دیدید متفرق است دلش به دل برادرش راه ندارد. دست کمک به سوی برادر ندارد‌ آن نمی تواند ادای امت اسلام بکند. رسول الله میفرمایند: المومن للمومن کالبنیان یشد بعضه بعضا مومن برای مومن چون ساختمان است که هم دیگر را نگه می دارد. من یک سوال از عزیزان دارم: همه آن آجارها و مصالحی که در یک ساختمان
 حضرت خدیجه (سلام‌الله‌علیها) اولین مؤمن به اسلام 
حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی رهبر معظم انقلاب اسلامی
خدیجه‌ى کبرى علیها‌الصلاةوالسلام اول مؤمن به اسلام بود، بعد هم همه‌ ثروت خود را در راه دعوت و ترویج اسلام خرج کرد، که اگر کمک‌هاى خدیجه علیهاالسلام نبود شاید در حرکت اسلام و پیشرفت اسلام یک اختلال و وقفه‌ عمده‌اى به وجود مى‌آمد. بعد هم با رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله و همه‌ مسلمین به شعب ابى‌طالب تبعید شدند و در همان شعب اب
برای بهبود حال میتونید ... استغفار کنید:)
آقای پناهیان توی یکی از ویدئو هاشون میگفتند مومن نباید غمگین باشه اگر بود یعنی یه جای کارش میلنگه بره و از خدا طلب بخشش کنه ! یه کاری کرده همون کار مسبب غم شده ...
مومن باید دل شاد داشته باشه! از نوع واقعیش ...
اه اه اقد بدم میاد از اینا چه بخوان روانشناس باشن چه جاسوس که مارو از دور کنترل و به خیال خودشون درمون میکنن این آدم های حقیر که نمیدونن نماز عشاء چند رکعته اومدن بالای سر ما تا به اصطلاح درمانمون کنن و دارن حقارت خودشون رو اثبات میکنن که اسلام پیروز است و مومن حالا اینا هرچقد بخوان زور بزنن مثل حیوان سرجای خودشون پیشرفت نمیکنن انگار تقصیر منه که نمیتونن نقشه های شومشون و ریاست ها و مسولیت های پست دنیوی رو تصاحب کنن اصلا هم دلشون واسه ما نمیس
 عمران حلبی گوید بامام صادق چه صفاتی برای مرد پسندیده تر است فرمود وقار بدون هیبت سنگین باشد ومردم از او نترسند و بخشش بدون عوض خواستن و اشتغال.بغیر مال دنیا علی بن الحسین فرمود از جمله اخلاق مومن انفاق بر اهل وعیال است بقدر تنگدستی وتوسعه دادن بقدر توسعه ایکه خدا باو داده است وانصاف دادن بمردم وپبشی گرفتن بسلام بر انها امام باقر ع فرمود مومن از کوه محکمتر است زیرا ز کوه محکمتر است زیرا از کوه چیزی بر گرفته شود ولی از دین مومن بر گرفته نشود
تفاوت اسلام و ایمان
اسلام چیست و چه تفاوتی با ایمان دارد؟
چرا هر مسلمانی مومن نیست و امتیازی که مومنین دارند چیست؟
برای اولین بار خداوند بلند مرتبه به طور صریح بین اسلام و ایمان تفاوت گذاشت و هر مسلمانی را تسلیم شده ی واقعی ندانست و به ایمان سفارش کرد.
ادامه مطلب
امام صادق ع فرمود همانا مومن کسی است که چون خشم گیرد از حق نگذردو چون راضی و حشنود گردد در باطل قدم ننهدوچون قدرت یابد بیشتر از حق خود نگیرد  سلیمان بن خالد گوید اما باقر ع فرمود ای سلیمان میدانی مسلمان کیست عرض کردم قربانت شما  بهتر میدانی فرمود مسلمان کسی است که مسلمانان از زبان ودست او سالم باشند سپس فرمود میدانی مومن کیست عرضکردم شما داناترید فرمود مومن کسی است که مسلمانها او را بر مال و جان خود امین سازند  و بر مسلمان حرامست که نسبت بمس
نام شهیدان دردل ماجاودان است/تصویرشان تاروزمحشرگلفشان است/راه شهیدان عزت اسلام و قرآن/زیراشهادت نردبان آسمان است/پیغامشان ازکربلا برما رسیده/خط رسالت باولایت توامان است/آنهابما درس وفا را یاد دادند/برکت به شیعه سوی آنان بیکران است/او یادداده استقامت را مومن/یاریگر شیعه به ضددشمنان است/یک عده ای دنبال حذف نام آنان/چون پیرو شیطان وتکفیر وبدان است/دلخوش به غرب ووعده های پوچ دنیا/اندر عمل خصم ولایت درجهان است/برکت ندارد کارشان تاروزمحشر/چون
هشام بن سالم گوید شنبدم. حضرت صادق ع میفرمود خدای عزوجل فرماید بجنگ با من اعلان دهد انکس که بنده مومن مرا ببازارد از خشم من اسوده خاطر باشد انکس که
 بنده مومن مرا گرامی داردو اگر در میانه مشرق و مغرب زمبن افربده از افریده هایم جز یک مومن و یک پیشوای عادلی با او نباشد من بعبادت اندو از تمامی انچه در زمبنم افربدم بی نیاز باشم و هر اینه هفت اسمان و هفت زمین بخاطر او بر پا باشند برای اندو از ایمانی که دارند ارامشی  فراهم سازم که نیازی به ارامش دیگر
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
خطری که اسلام علوی را تهدید میکند
افرادی هستند مومن به اسلام عمر که لباس روحانیت شیعه را تن کرده و در مراسمات مذهبی شیعیان به تبلیغ از اسلام عمر و تحریف تاریخی که پیروان سقیفه نقل کرده آند می پردازند
آنکه لباس روحانیت شیعه را بتن دارد و عمر و ابابکر را پیرو دموکراسی معرفی میکند و چشم بر سقیفه و شورای شش نفره و وصیت ابابکرو  آتش زدن خانه دختر پیامبر رحمت و طناب انداختن بر گردن علی بن ابی طالب علیه ا
امام صادق ع فرمود رسولخدا ص فرمود هیچ مو منی نیست که برای مردان مومن و زنان مو منه دعا کند جز اینکه خدای عزوجل باو باز گرداند مانند آنچه را برای ایشان دعا کرده است  بشماره هر مرد مومن وزن مو منه ایکه از آغاز روزگار در گذشته یا تا روز قیامت بدنیااید و همانا بنده ای باشد که در روز قیامت دستور دهند که اورا بدوزخ برند و اورا بدانسو کشند پس مردان مومن و زنان مو منه گویند این است آنکه برای ما دعا میکردیم شفاعت مارا در بارها و بپذیر  و اورا بدوزخ مبر خ
امام خمینی رحمته‏ الله‏ علیه :"تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی‏ الله‏ علیه‏ و آله است، اسلام ائمه هدا علیه‏ السلام است، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم ‏آور محرومیت‏ ها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‏ داران مدرن، و کمونیسم خون‏ آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، و اسلام مرفهین بی‏درد و در یک کلمه اسلام آمریکا
امام خمینی رحمته‏ الله‏ علیه :"تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی‏ الله‏ علیه‏ و آله است، اسلام ائمه هدا علیه‏ السلام است، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم ‏آور محرومیت‏ ها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‏ داران مدرن، و کمونیسم خون‏ آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، و اسلام مرفهین بی‏درد و در یک کلمه اسلام آمریکا
"هفت خصلت مومن از زبان دلنشین مولایمان امیر مومنان علی (ع)”
مومن کسی است که:۱- کسبش حلال است.۲- اخلاقش مهربان و رئوف است.۳- قلبش سالم از کینه و کدورت است.۴- زیادی مالش را انفاق کند.۵- زیادی سخنش را نگه می دارد.۶- مردم از شرّش در امان باشند و به خیرش امیدوار.۷- و او از خود درباره دیگران انصاف می دهد.

نصایح صفحۀ ۲۸۱

یا نور لیس کمثله نور

"مومن باید شادی ش توی چهره ش و غمش توی دلش باشه"این جمله ( که نقل به مضمونه و فکر میکنم از امیرالمؤمنین ع) چند وقتیه خیلی توی ذهنم چرخ میخوره و بهش فکر میکنم. دور و اطرافمو که نگاه میکنم یکی دو نفر رو میشناسم که خیلی خوب بلدنش؛ جدای از اینکه به نظرم خیلی سخت میاد، به فکرم رسید پس اونطوری مومن چقدددر تنها میمونه، چقدر درداش سنگین میشه رو دلش، حتی شاید انقدر که بره و با چاه درد و دل کنه.اما بعد،  بعد چند وقت دوباره خوردم به یه
امام صادق ع در حدیثی طولانی فرماید چون خدا مومن را از گورش در اورد تمثالی با او خارج شود که در جلو اوراه رود هرگاه مومن یکی از هراسهای روز قیامت را ببیند تمثال باو گوید چه خوب کسی بودی تو که از گور همراه من در امدی و همواره مرا بشادی و کرامت خدا مژده دادی تا انرا دیدم سپس گوید تتو کیستی گوید من ان شادی هستم که در دنیابه برادر مومنت دسانیدی خدای عزوجل مرااز ان شادی افریدتاترامژده دهم 
گروه مدافعان اسلام از بزرگ مردان کوچکی تشکیل شده که در همه عرصه ها فعالیت می کنند
این گروه حدود یک سال تآسیس شده  و هدف این گروه دفاع از اسلام "شناساندن اسلام و.....
از امروز هم وارد این وبلاگ شده و از طریق همین وبلاگ مسائلی را برای شما اشکار می سازد
والسلام
 محمدبن عبده گوید بامام صادق ع عرض کردم زنا کار در حال زنا مومن نیست فرمود نه زمانی که روی  شکم ان زنست ایمان از او سلب شود و چون برخاست بر خاست بر گرددوباز اگر بزا برگشت سلب شودعرضکردم او.که اهنگ بر گر شتن بزنا دارد. پس چرا ایمانش بر مبگردد و مومن گفته میشود فرمود چه بسیار کسانکه برگشتن دارند ولی هرگز بر نمیکردند پس قصد اهنگ گناه مثل خود گناه نیست و ممکن است صغیره یی جبران پذیر باشد   
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
به زبان شیعه هستیم و ادعای شیعه بودنمان گاه آنقدر زیاد میشود که
 باعث حساسیت دیگران و در نهایت دلزدگی بعضی از دیانت میشود ادعای بی خود نکنید چرا که مومن واقعی نیستید اگر این دو ویژگی را نداشته باشید
طبق چند روایت در وسائل الشیعه میخوانیم که مولایمان فرمودند مومن حقیقی (المومن حقا)دارای دو ویژگی می باشد
۱
از مال خودش به فقرا کمک  میکند و به مسائلشان رسیدگی می‌کند
۲
و میان خودش و دیگر
امام صادق ع فرمود  در کتاب علی ع که سخت ترین مردم  از لحاظ  بلا کشبدن پیغمبرانند سپی اوصبا انها. هرکه ار مردم نمونه انهاست  بتر تیب و مومن. فقط بان دازه اعمال نیکش مبتلا شود پس هرکه دینش و عملش نیکو باشد بلابش سخت است واین  برای انستکه خدای عزول دنیا را پاداش. مومن وکیفرکافر نداده. است و هر که. دینش نادرست وعملش ضعیف  باشدبلایاندکست  بلا بمومن. پرهیز گار از با ران بزمین. شیب زودتر میرسد 
پس از ورود مسلمین به ایران دین اسلام به تدریج و در طول قرن ها در نقاط مختلف گسترش پیدا کرد اما مناطق مرکزی از جمله یزد،کرمان،و... دیرتراز سایر نقاط به دین اسلام گرویدند و تاقرن ها همچنان بر دین زرتشتی بودند.هر چند به مرور زمان جمعیت مسلمانان در این مناطق بیشتر از زرتشتیان شد.
شهر انار به دلیل آن که همیشه درمسیر یکی از راه های مهم ارتباطی ایران قرار داشته،شاهد حوادث و رویدادهای تاریخی متعددی در قرون مختلف پیش از اسلام و پس از اسلام بوده است.

با تزکیه انسان آینه می شود و نور خداوند را می تاباند.خداوند عالم مطلق (علیمُ بکل شئ)است.تفسیر حدیث الْمُؤْمِنُ مِرْآةُ الْمُؤْمِنِ همین است.گاهی از احادیث تفسیر نادرستی ارائه می شود.مثلا در معنای این حدیث می گفتند که مومن آینه مومن است و عیب هایش را می گوید.این تفسیر اشتباهی بد نیست. ولی در تفسیر عرفانی،مومنِ اول انسان است و مومنِ دوم خداست که در قرآن به آن اشاره شده است: "هُوَ اللَّهُ ... الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ"یعنی م
امام. صادق ع فرمود  خدا از مومن پیمان جهار بلاپیمان. گرفته  گرفته که اسانترین  سخت ترین انها بر مومنی هم. عقیده او باشد وبر او حسد ورزدیا منافقیکه ار او دنبال گیری کند تا نقطه ضعفی بدست اورد یا شیطانی از جن یا انسکه اورا گمراه. کندیا کافری که چنگ با او را خواهد پس بااین گرفتاری ها مومن چه اندازه. عمر کند از ایمانش باقیماند  امام صادق ع فرمود مومن نتواندخودرا از یکیاز سه چیز برهاندوگاهی هر سه بر او گرد ایند یا دشمنی کسیکه در خانهدر بست با اوست و
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
در اسلام عمر کسی که در برابر ظلم قیام کند به مرگ جاهلیت مرده تا جایی که عمری ها حسین بن علی را شهید نمی‌دانند.

در اسلام عمر فاسق ترین افراد هم لیاقت جانشینی پیامبر و خلافت بر مسلمانان را دارند.و فاسق ترین فرد می‌تواند پیش نماز مسلمانان باشد
چون عبدالله بن عمر با پای  حجاج بیعت کرد و پشت سر ایشان نماز خواند
طبق اسلام عمرشما به هیچ وجه حق اعتراض به حاکم را نداری حتی اگر ظالم ترین افراد و فاسق ترین ب
امام باقر ع می فرمود جماعتی از مسلمین به سفری رفتند و راه گم کردند نا بسیار تشنه شدند کفن پوشیدند از جاده برکناری رفتند و خود را بریشهای در  خت که اندک رطوبتی داشت چسباندند پیر مردی سفید پوش نزد انهاامد و گفت برخیزید باکی بر شما نیست این آبست آنها برخاستند و آشامیدند سیراب گشتند کی ستی تو خدایت رحمت کند و گفت من از طائفه جنی هستم که با رسولخدا ص بیعت کردند من از رسولخدا ص شنیدم که فرمود مومن برادر مومن است چشم او وراهنمای او است پس شما نباید د
امام صادق ع فرمود در نیکی رساندن  ببرادران خود با یکدیگر  مسابقه گذاربد و اهل نبکی باشید زبرا بهشت را دریست بنام معروف نیکی واحسان که جز کسیکه در زندگی  دنیا نبکی کرده. داخل ان نشود همانابنده. در بر اوردن حاجت برادر مومن خود گام بر دارد و خدای عزوجل  دو فرشته بر او گمارد یکی در طرف راست ودیگری چب او که برایش از پروردگارش امرزش  خواهند  وبرای  رواشدن حاجت او دعا کنند سپس. فرمود بخدا که چون مومن بحاجتش رسد پیغمبر ص از خود او میرورتراست 
یه حالی دارم شبیه ارمیا تو بیوتن، اون‌جا که به سرش زده بود یه کفن برداره ببره چهل تا مومن براش امضا کنن... چهل تا مومن شهادت بدن آدم خوبیه... دارم فکر می‌کنم می‌تونم چهل تا مومن پیدا کنم که من رو بشناسن و انقدری بشناسن که بتونن چنین شهادتی بدن؟...

پ.ن: لطفا اگر توجه به مرگ و یادآوری اون رو به عنوان یک «واقعیت محتوم در زندگی»، نشونهٔ «افسردگی» و «حال بد» و «آرزوی مرگ» و «امید پایین به زندگی» و این طور چیزا می‌دونید این مطلب رو کلا ندید بگیرید و ن
گفته های دین من برتر زِ دُر و گوهر استاصحاب پیغمبرم بهترین خلق عالم استمهر صحابه از دل کی توانم برون کنمبر گو بی مهر صحابه چون کنمتا گردش جهان و دور آسمان به پاستآن چراغ جاودان اسلام ماستای اسلام ای دین جاودان ، ای راهت پُر زِ جود و تواندور از تو اندیشه ی بدان ، پاینده هستی و جاودانای دشمن از تو سنگ خار ، جان من فدای حرف پیغمبرماسلام ما دین برتر است ، پیغمبرش بهترین عالم استدر را تو کی ارزشی دارد این جان ما ، پاینده هستی اسلام ماگر آتش بارد به
امام رضا ع میفرمود مومن مومن حقیقی نباشد مگر زمانیکه سه خصلتو رو ش در او بوده باشد  روشی اپروردگارش وروشی از پیغمبرش وروشی از ولی وامامش اما روش پرودگارش نگهداری راز خود است دای عزوجل فرماید خدا عالم بغیب است وکسیرا برقیب خود اگاه نکند جز رسولی را بپسندد26 سوره 72 و اما روش پیغمبر خوش رفتاری با مردم است زیرا خدای عزوجل پیغمبرش ص را بخوشرفتاری ا مددم دستور داد فرموده است گذشت را پیش گیر و به نیکی دستور ده 199 سوره 7 اماروش امامش صبر کردن در زمان ت
امام صادق ع فرمود مومن بردبار است که نادانی نورزد اگر نسبت باو نادانی ورزند بردباری کند و ستم نکند ببخشد و بخل نورزد و اگر نسبت باو بخل ورزند صبر کند حدیث 18 امام صادق ع فرمود مومن کسی است که کسبش حلال و اخلاقش نبکو و با طنش سالم باشد وزیادی مالش را انفاق و زیادی سخنش را نگهدارد و مردم از شرش محفوظ باشند و از خود بانها انصاف دهند حق را بگوید اگرچه بزیان خود ونفع مردم باسد
٥١ - عزت
(١)امام حسن عسکرى علیه السلام :
ما ترک الحق عزیز الا ذل و لا أخذبه ذلیل الا عز؛(٥٠٠)
هیچ عزیزى حق را ترک نکرد، مگر این که ذلیل شد و هیچ ذلیلى به حق عمل نکرد مگر این که عزیز شد.
(٢)امام صادق علیه السلام :
ان الله فوض الى المومن اموره کلها ولم یفوض الیه أن یکون ذلیلا أما تسمع الله تعالى یقول : (ولله العزة ولرسوله وللمومنین)؟ فالمومن یکون عزیرا و لا یکون ذلیلا قال : ان المومن أعز من الجبل لان الجبل یستقل منه بالمعاول والمومن لا یستقل من دینه بشى
٥١ - عزت
(١)امام حسن عسکرى علیه السلام :
ما ترک الحق عزیز الا ذل و لا أخذبه ذلیل الا عز؛(٥٠٠)
هیچ عزیزى حق را ترک نکرد، مگر این که ذلیل شد و هیچ ذلیلى به حق عمل نکرد مگر این که عزیز شد.
(٢)امام صادق علیه السلام :
ان الله فوض الى المومن اموره کلها ولم یفوض الیه أن یکون ذلیلا أما تسمع الله تعالى یقول : (ولله العزة ولرسوله وللمومنین)؟ فالمومن یکون عزیرا و لا یکون ذلیلا قال : ان المومن أعز من الجبل لان الجبل یستقل منه بالمعاول والمومن لا یستقل من دینه بشى
امام صادق ع فرمود هرکه برای خدادوست دارد و برای خدا دشمن داردو برای خدا عطا کند از کسانستکه 1یمانش کامل ااست  2 و فرمود از حکمترین دست اویزهای ایمان اینستکه برای خدا دوست بداری و برای خدا دشمن بداری و برایخدا عطا کنیو برای خدا دریغ داری.  3 رسولخدا ص فرمود دوستی مومن با مومن برای خدا از بزرگترین شعبه های ایمانست همانا هر که برای خدا دوستی کند وبرای خدا دشمنی کند وبرای خدا عطا و برای ،خدا دریغ کند. از. بر گزید گان خداست

کشور ما برحسب آمار از لحاظ نرخ سرعت رشد‌علمی و تحقیقی در برهه‌یی از زمان و در همین چند ساله بالاترین نرخ رشد را در دنیا داشته است. آنچه موجب نگرانی است این است که مبادا نیرو‌های مومن ما، ارزش کار علمی را در این مملکت دست کم بگیرند. اسلام دین «علم» و «پایبندی به ارزش های معنوی است. باید علم و پژوهش را به عنوان یک باور عمومی در بیاوریم تا یک همت همگانی بر این کار گماشته شود. یعنی حقیقتا مسئله کل نظام بشود.
کشور ما برحسب آمار از لحاظ نرخ سرعت رشد‌علمی و تحقیقی در برهه‌یی از زمان و در همین چند ساله بالاترین نرخ رشد را در دنیا داشته است. آنچه موجب نگرانی است این است که مبادا نیرو‌های مومن ما، ارزش کار علمی را در این مملکت دست کم بگیرند. اسلام دین «علم» و «پایبندی به ارزش های معنوی است. باید علم و پژوهش را به عنوان یک باور عمومی در بیاوریم تا یک همت همگانی بر این کار گماشته شود. یعنی حقیقتا مسئله کل نظام بشود.
• اراده‌ی ملت مسلمان ایران بر بازگشت به شؤون صدر اسلام و توجه به عدالت و قاطعیت در راه دین خدا قرار گرفته است.
• زندگی در این کشور که می‌تواند قاعده و نمونه‌ای برای تجدید حیات اسلام باشد دارای مسؤولیت‌های بسیاری است و اهمیت دادن به تقویت، تبیین و تشریح بیش از پیش مبانی اسلام و تأکید روز افزون بر وحدت مسلمانان ازجمله‌ی این مسؤولیت‌هاست. ۱۳۶۸/۱۰/۰۵

کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام از جرجی زیدان
دانلود فایل

دانلود رایگان کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان ...ketab9.blog.ir › tag › دانلود رایگان کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اث...۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «دانلود رایگان کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان» ثبت شده است - دانلود کتاب.
دانلود کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان - ...hyrcani.ir › تاریخ و فرهنگ۶ مهر ۱۳۹۷ - دانلود کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان. تاریخ
کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان

دانلود فایل

دانلود رایگان کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان ...ketab9.blog.ir › tag › دانلود رایگان کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اث...۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «دانلود رایگان کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان» ثبت شده است - دانلود کتاب.
دانلود کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان - ...hyrcani.ir › تاریخ و فرهنگ۶ مهر ۱۳۹۷ - دانلود کتاب صوتی تاریخ تمدن اسلام اثر جرجی زیدان. تاری
جابر جعفی گوید در برابر امام باقر ع بودم که دل گرفته شدم ب حصرت عرض کردم گاهی بدون اینکه مصیبتی بمن رسد یا ناراحتی بسرم ریزد اندوهگین میشوم تا آنجا که خانواده و دوستم  اثرش را در رخسارممشاهده کنند  فرمود اری جابر خدای عزوجل دل مونیتور از طینت بهشتی آفریده از نسیم روح خویش در انهاجاری ساخت از اینرو است که مومن برادر پدر و مادری مومن است زیرا طینت بمنزله پدر و نسیم  بجای مادر است پس  بی کی از ان ارواح در شهری اندوهی رسد آن روح دیگر اندوهگین شود
دانلود اهنگ یاور همیشه مومن با کیفیت 320
Download New Music Darush – Yavare Hamishe Momen
کارهای بیشتر از : داریوش

دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸
Download MP3 128kbps

دانلود آهنگ با کیفیت ۳۲۰
Download MP3 320kbps

08:00
  آداب اسلامی و  احادیثی گهربار درباره غذا خوردن

سبک زندگی اسلامی جزئی ترین مسائل زندگی
مسمانان را نیز رها نکرده و در حوزه آداب غذاخوردن عنوان کرده که خوردن و
آشامیدن در ظروف طلا و نقره حرام است و در ظرفهای طلا کوب و نقره کوب مکروه
است.اسلام خوردن طعام های لذیذ و همچنین دادن این گونه طعام به
مردم را خوب می داند، اما باید حلال باشد و در خوردن نیز زیاده روی نشود.
زیاده روی در خوردن مثل اسراف است و این اسراف در خوردن، نباید مو
 امام صادق ع فرمود سحت ترین مردم از لحاظ بلا و گرفتاری پیغمبرانند و سپس کسانیکه در پی انانند  سپس کسیکه از دیگران بهتر است بترتیب  2ق عبدالرحمان بن حجاج گوید خدمت امن امام صادق ع  سخن از بلا وانچه خدای عزوجل مومن را بان مخصوص. میداردبمیان امد حضرت فرمود از رسولخد ص پرسیدند در دنیا بلای کی سخت تر است فرمود پیغمبران سپس هر که بانها شبیه تر است بتر تیب و بعد از ان مومن باندازه ایمان و نیکی کردارش گرفتار شود پس هر که ایمانش درست و کردارش نیکو با
اسلام فقط معرفت نیست، تعهّد به عمل و تحقّق احکام اسلام هم جزو اسلام است؛
یعنی یک وقت هست که ما اسلام را -که میخواهیم در حوزه یاد بگیریم- فقط
عبارت میدانیم از اصول و فروع و اخلاق و همینهایی که هست -[که] واقعیّت هم
همین است؛ [یعنی] اصول دین، فروع دین، ارزشهای اخلاقی، سبک زندگی، آئین
حکمرانی، اینها همه جزو اسلام و جزو معارف اسلامی است.لکن این [برداشت] درست نیست؛اسلام فقط توحید به معنای علم توحید با همان عمق و معرفتِ عرفانی و فلسفی و
[مانند] اینها
یکی از ویژگی های انسان جذاب ، ایمان به خدا وتوکل بر او است.
به دلیل اینکه خداوند متعال می فرماید:
ان الذین آمنوا وعملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا 
همانا کسانی که ایمان آوردند وعمل صالح انجام دادند خدای متعال در دل مردم محبت او را قرار می دهند.
دوم التزام به دین وتعهد نسبت به فرامین حیات بخش دین اسلام موجب فراوانی رزق ونهایتا زندگی قشنگ وتوام با آرامش وآسایش را فراهم می سازد. به دلیل این فرموده الهی :
ویرزقه من حیث لم یحتسب 
وخدای انسان موم
امام صادق فرمود مومن را سزاواراست که داری هشت خصلت باشد 1 هنگام شدایدبا وقار باشد  2 هنگام بلا شکیبا باشد 3 در در فراوانی نعمت سپاسگزار باشد بانچه خدا روزیش کرده قانع وخرسند باشد 5 بدشمنانش ستم نکند 6 بارش را بر دوستانش. نیفکند بخاطر دوستانش متحمل گناه تشود 7 بدنش از او در رنج و مشقت باشد واز بسیاری عبادت و قضا حوایج مردم 8مردم از ناحیه او در اسایش باشدهماناعلم دوست مومن است وبرد باری وزیرشو عقل امیر سپاهش یعنی اعضا و جوارحش بفرمان عقلش رفتار ک
حضرت صادق ع فرمود صاعقه ها بکسی که ذکر خداگوید ذاکر است اصابت نکند 2 یزید بن معاویه عجلی گوبد من عرض ذاکر کیست فرمود انکه صد ایه بخواند  شرح مجلسی ره گوید یعنی در هر روز وشب صد ایه بخواند یا در هر یک شب و روز حدیث 3 ابو بصیر گوید از حضرت صادق ع پرسیدم از مردن مومن فرمود مومن بهر مردنی میمیرد بوسیله غرق شدن بمیرد بزبر اوار ماندن بمیرد بدرنده دچار گردد و بصاعقه بمیرد ولی این صاعقه  بذکر کننده خدای عزوجل اصابت نکند و نرسد

در تضرعها و دعاها، از خدای متعال بخواهید گرفتاریهای امت اسلامی برطرف شود و شر دشمنان اسلام را از سر مسلمین کم کند/ دشمنی واقعی مستکبرین و آمریکا با حقایق اسلامی است. هرچه پایبندی بیشتر به مبانی اسلام نشان دادیم، کمک خدا بیشتر شامل حال ما شد و آنجا که غفلت کردیم، چوب غفلت خود را خوردیم/ دشمنان بالاخره مجبور خواهند شد در مقابل اسلام زانو بزنند و بتوفیق الهی آنچه در آینده پیش خواهد آمد، عزت و پیشرفت اسلام و مسلمین است؛ منتها تلاش لازم دارد.
امام صادق ع میفرمود مومن از چهار چیز با یکی از انها برکنار نیست  1 مومنی که براو حسد بردو این از همه سختر است 2 منافقی که ازاو  دنبال گبری کند  دشمنی که بجنگ  اوبرخیزد  شیطانیکه گمراهش کند  امام صادق ع فرمود همانا خدای عزوجل دوستش را در دنیا هدف تیر دشمنش قرار داده باو فرمود صبرکن که خدا بزودی برابت گشابشی دخد انگاه ساعتی سکوت نمود و سپس رو بان مرد کرد و فرمود بمن بگو زندان کوفه  چگونه است  عرضکردم تنگ و متعفن است و زندانیان در بدترین حالند حض
اسلام، هر نوع تهدید علیه جان بی‌گناهان و امنیت عمومی را مصداق «محاربه» و مستحق مجازات شدید می‌داند. اسلام، جهاد علیه اشغال‌گران را واجب و مایۀ عزت خوانده است ولی «جهاد» روش دارد. جهاد قرآنی، کشتار بی‌گناهان نیست. اسلام به‌‌دنبال پیروزی غیراخلاقی، حتی بر دشمن بی‌اخلاق نیست. مبنا و هدف سیاست اسلامی، اخلاق و اخلاقی‌بودن است. 
حسن رحیم پور ازغدی 
ولی من هنوز تو کف بارداری دختر ۱۲ ساله با دو گیگ اینترنتم ...
به جای اینکه بیان و روی شیوه های تربیتی و ناآگاهی دختره بحث کنند، کل تلگرام و فضای مجازی رو زیر سوال میبرن. زیبا نیست؟ 
یکی از کاربرای توییتر، پیام سال ۲۰۱۵ ش رو کوت کرده بود که نوشته بوده:
‏حیرت انگیزه! مومن نسب ترسناک فضاسازی میکنه، میگه دختر 7ساله  از وقتی وایبر نصب کرد ظرف دو هفته چندتا مرد اومدن خونه اش! 
ترسناکه این آدم

مومن نسب همینیه که بحث دو گیگ و بارداری رو چند روز پیش مطرح
یکی از دلایل وجود فرقه های متعدد در دین اسلام تفاوت در "فهم دینی" است.منشأ همه اختلافات و حتی جنگها همین "تفاوت در فهم دینی" است و هر مذهب و مکتب و فرقه و مشرب دینی قرائت خودش از دین را درست میداند.این اعتقاد در طبقات بالا در قالب مناظرات و "مجادلات ایدئولوژیک" و در طبقات پائین تر(طبقه عامه) تبدیل به "نزاع و جنگ" میشود.این قضیه منحصر در اسلام نیست و در بسیاری دیگر از معتقدان دینی به ادیان توحیدی و حتی آئین های غیر توحیدی دیده میشود که از نگاه بیرون
 محمدبن مسلم گوید حضرت باقر ع فرمود ای محمدبن مسلم گناهان مومن که از ان توبه کند برای او امرزیده است و بابد برای اینده پس از توبه و امرزش کار نیک کند هر اینه بخدا سوگند این فضیلت نیست مگر برای اهل ایمان  عرضکردم پس اگر بعد از توبه و اسغفار از گناهان باز گناه کند خود پشیمانود و از ان امرزش. خواهدو توبه کند و از خدا امرزش خواهد این چگونه است فرمود هر انگاه که مومن باسغفارو توبه باز گردد خداوند نیز بامرزش او بر میگردد و گناهش را  بیامرزد  و بدرست
جملات قصار پیامبر اسلام
وای بر زنان از طلا و لباسهای زیبا. 
زنا در جامعه باعث زلزله و ظلم حکومت باعث قحطی می شود.
گرانی نشانه غضب الهی است.
تب، پاک کننده گناه مومنان است و سهمشان از دوزخ.
هر که علمی را پنهان دارد در قیامت در آتش است.
هر که نزد غیبگو و فالگیر برود کافر است.
مومن هر خصلتی می تواند داشته باشد الا دروغگوئی.
چون خدا بر قومی غضب کند قحطی و گرانی پدید می آورد و اشرارشان را به حکومت می گمارد.
چون خداوند بخواهد کسی را هلاک کند حیا را از او
مومن بودن جسارت میخواهد
اینکه وسط یه عده بی نماز،نماز بخونی !!اینکه وسط یه عده بی حجاب در گرمای تابستون حجاب داشته باشی !!اینکه حد و حدود محرم و نامحرم و رعایت کنی !!اینکه تو فاطمیه مشکى بپوشى و مردم عروسى بگیرن !!اینکه به جاى آهنگ و ترانه ،قرآن گوش کنى !!ناراحت نباش خواهر و برادرم ، دوره آخر الزمان است،به خودت افتخار کن ...تو خاصی ...تو شیعه على هستى ...تو منتظر فرجى ...تو گریه کن حسینى ...نه اُمُّل ...بگذار تمام دنیا بد وبیراهه بگویند!به خودت ...به محاس
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
طبق بیان مولایمان امام صادق علیه الاف السلام
خداوند تمام امور بنده مومنش را بخودش واگزار فرموده است تا هر طور که میخواهد عمل کند ولی م اجازه نداده است که بنده مومنش  کاری انجام دهد که باعث ذلت و خاری اوشود،شأنش حفظ نشده و تحقیر شود،
ضرب المثل (حلال کن هزار کن)برای مومن است و طبق روایات خداوند میخواهد همانطور که از حرام ها پرهیز میکنیم ازنعمت های حلال هم بهره ببریم و در واقع تمام نعمته
ماشین گشت جلوی ما بود. وسط خیابان ایستاده بود و راه نمی رفت. دلیلش هم مشخص نبود. حتما دختر نیمه عریانی را یافته بود اما ... اما در کمال ناباوری دیدم که مرد درازی ترازوی کوچکی در دست، در ماشین نشست رفت! رفت و پیرزن گوژپشت بدون آن که کلامی بگوید غصب ترازویش را پذیرفت! هیچ کس هم هیچ نگفت! هیچ کس هم هیچ نکرد! هیچ کس هم غیرت به خرج نداد! حتی تاج سر. حتی میچکا. حتی هیچ کس. تاج سر راست می گوید. براستی سگ شاه شرف داشت بر این مومن نماهای یزید صفت. این ها که انگش
حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:
الشِّتَاءُ رَبِیعُ الْمُؤْمِنِ یَطُولُ فِیهِ لَیْلُهُ فَیَسْتَعِینُ بِهِ عَلَى قِیَامِهِ وَ یَقْصُرُ فِیهِ نَهَارُهُ فَیَسْتَعِینُ بِهِ عَلَى صِیَامِه.
زمستان بهار مومن است؛ از شب‌هاى طولانى‌اش براى شب زنده‌دارى و از روزهاى کوتاهش براى روزه‌دارى بهره می‌گیرد.
وسائل الشیعه: ج۷، ص۳۰۲، ح۳
.... اسلام که رفت و فقط مسلمین ماندند، مؤمنین و شخصیت‌های دینی ما  هم آن روح و جهت بینش اسلام را گم کردند و فقط شعائر را فهمیدند و احکام فردی را. دلشان به این خوش بود که سلطان محمود به جنگ هندیان نامسلمان می‌رود و سلطان خدابنده شیعه می‌شود و گوهرشاد خانم ملکه مغولی مسجد می‌سازد- بالاتر از این‌ها را دیگر نمی‌فهمیدند. همین قدر که فلان قلدر ستمکار با حفظ رژیم و رویه و زندگی فرعونیش، ختنه بکند و طی تشریفاتی به دین مبین اسلام مشرف شود و به تعظیم ش
آنان که خدا و رسول را آزار و اذیّت می‌کنند خدا آنها را در دنیا و آخرت لعن کرده و بر آنان عذابی با ذلّت و خواری مهیّا ساخته است.و آنان که مردان و زنان با ایمان بی‌تقصیر و گناه را بیازارند دانسته بار تهمت و گناه آشکار بزرگی را برداشته‌اند.( آیات ۵۷ و ۵۸ سوره مبارکه احزاب)مسوولی که با بی تدبیری ظهور جانشین رسول را به تاخیر می اندازد و با بی عرضگی و کوتاهی عمدی یا سهوی باعث آزار میلیونها مومن و مسلمان می شود و چه فراوان مرد خانه را شرمنده زن و بچه خ
حضرت صادق ع فرمود هر کس  گناهی کند هفت ساعت از روز در باره انها باو مهلت دهند پس اگر  سه بار گفت استغفرالله لا اله الا هو الحی القیوم ان گناه بر او نوشته نشود  شرح مجلسی ره. گوید این ذکر استغفارکه در این حدیث  است بیان فرد  اکمل است و گرنه. سایر اخبار بنحو اطلاق است و ذکر  مخصوصی برای استغفار بیان نکرده اند  و نیز انحضرت ع فرمود بنده مومن چون گناه کند خداوند اورا هفت  ساعت مهلت دهد  پس اگر از خدا امرزش خواست چیزی بر او نوشته  نشود و اگر این ساعت
#در_مکتب_عاشورا
خطرناک تر و نابود کننده تر از هر چیزی برای دین اسلام، فسق و ظلم حاکمی است که به نام اسلام و با لباس خلافت رسول اکرم صلی اللّه علیه و آله حکومت می کند و بر خلاف اسلام و سیره ی حضرت مشی می کند.« و فاتحه ی اسلام را باید خواند آن هنگام که امت به فرمانروایی چون یزید مبتلا گشت»( اللهوف فی قتلی الطفوف، موسسة الاعلمی للمطبوعات، الطبعة المصححة الاولی، ص 18)
میان ربناهای سحرتفیسر ایمان است/شکوه بندگی حاصل برای اشک چشمان است/رودتا زمزم گریه به روی گونه مومن/بهشتی ایزدی آنجا برای بنده ارزان است/ثواب روزه و سختی دراین ماه خدازیباست/ولایت محوری گنجی برای شیعه احسان است/به عشق احمدوآلش دعاگوی همه باشید/به دستان مسلمانی نگارستان قرآن است/سحر افطاری مومن فراهم روضه رضوان/تمام سختی دنیا برای خلق آسان است/دعا کن بر ظهوراو که مهدی منتظرباشد/شب قدرعلی دائم نشان ازجان جانان است/
بسم الله الرحمن الرحیم
 اسلام ستیز از روایت زیر نتیجه گرفته است که اسلام در حجاز فقط با شمشیر گسترش یافته بود !متن روایت: امام صادق علیه السلام فرمود: خداوند، پیامبر (ص) را ده سال مأمور تبلیغ اسلام به مردم کرد، اما آنها از پذیرفتن اسلام امتناع ورزیدند، تا آن که فرمان جنگ به او داد؛ بنابراین، خیر در شمشیر و در زیر شمشیر است و همچنان که در آغاز چنین بود دوباره نیز چنین خواهد شد.
ادامه مطلب
 بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
در اسلام عمری قیام کننده بر علیه حاکم فاسق ظالم گنه کار بوده شهید حساب نمیشود 
در اسلام عمری چون حسین بن علی بن ابی طالب علیه الاف السلام بر علیه جانشین پیامبر قیام کرده است شهید حساب نمیشود
و از طرف دیگر در اسلام عمری،همین حسین بن علی بن ابی طالب و برادرش حسن که بدست معاویه صحابی پیامبر به شهادت رسید ،آقای جوانان بهشت می باشند
...
تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله، اسلام ائمه هدی علیهم السلام، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان ... باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه­ داری مدرن و کمونیسم خون­ آشام و نابودکننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی­درد و در یک کلمه، اسلام آمریکایی باشد.
امام خمینی رحمه الله علیههنر
جوان انقلابی و ورزش...
مردم جامعه اسلامی بخصوص جوانان ، بایستی نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشند.
ورزش از تفریحات سالم و سودمند است که نشاط قابل توجهی برای انسان به ارمغان می اورد ..
ورزش ، در سلامت و بهداشت افراد موثر است چون وقتی سلامت بدن فراهم گردد ، به سلامت روح نیز کمک می کند.و بدیهی است نیک بختی هر کس ، با سلامت روح و بدن او ارتباط مستقیم دارد و اهمیت ورزش به این است که بدن را نیرومند می سازد و روح را اراده می بخشد .
ناگفته پیداست که جوانانی
احیاء مدینه فاضله از منظر تولی و تبری:

《《تفاوت مومن و کافر 》》 پیش زمینه فکری؛ انسان فطرتا مظلوم(حق)و ظالم(باطل)را می شناسد و دینش تولی(دوستی با دوستان خدا)و تبری(دشمن داشتن دشمنان خدا یعنی دروغگویا و حرام خواران)است. پیش زمینه فکری؛ ابتداء بدان انسانها از دو عالم آفریده شده اند یک؛ عالم علیین که مومنان از این عالمند. دوم عالم سجین که کافران از این عالمند،که این از آیه ۱۷۹سوره اعراف معلوم است. نکته ویژه؛ 《《《منافق و کافر در تمام اهدافشان،
بسم الله

دوگانه‌ای که ما از امام خمینی به یاد داریم، دوگانه‌ی اسلام ناب محمدی و اسلام امریکایی است... اگر به اسلام ناب آن طور که امام تبیین می‌کرد - نه روایت برخی مدعیان راه او - نگاه کنیم، گمانم کم نیستند مواردی که امروز به آن‌ها «تقابل با دنیا» می‌گویند - گرچه در این نام‌گذاری مناقشه است...بله! ما هم می‌دانیم ریشه‌ی اختلافات سیاسی جای دیگری است.

ماشین گشت جلوی ما بود. وسط خیابان ایستاده بود و راه نمی رفت. دلیلش هم مشخص نبود. حتما دختر نیمه عریانی را یافته بود اما ... اما در کمال ناباوری دیدم که مرد درازی ترازوی کوچکی در دست، در ماشین نشست رفت! رفت و پیرزن گوژپشت بدون آن که کلامی بگوید غصب ترازویش را پذیرفت! هیچ کس هم هیچ نگفت! هیچ کس هم هیچ نکرد! هیچ کس هم غیرت به خرج نداد! حتی تاج سر. حتی میچکا. حتی هیچ کس. تاج سر راست می گوید. براستی سگ شاه شرف داشت بر این مومن نماهای یزید صفت. این ها که انگش
جزوه سه گونه اسلام شهید بهشتی      متن         پی دی اف
کتاب" سه گونه اسلام "  کتابِ  بسیار خوبی  برای نشان دادن ابعاد مبارزاتی اسلام، است .همچنین هر کس با خواندن این کتاب متوجه می شود که آیاویژگی  یک مومن کارآمد و عمیق را دارد یا خیر ؟ فاصله میان مسلمانی که باید باشیم و مسلمانی که هستیم چقدر است؟  
 توصیه می کنیم حتما این کتاب را بخوانید. بعد از خواندن بسیاری از کتاب ها این کتاب را خواندم واقعا بی نظیر بود.
 جزوه زیر از روی صوت سخنرانی شهید ب
باسلام به اطلاع دوستان می رساند که دانش آموزان پایه هشتم که روز جمعه مورخ 98/02/06 راس ساعت 08:30 در محل برگزاری آزمون حاضر شوند به شرح ذیل می باشد.
1- حسین رحیمی
2- امیررضا بیرانوند
3- امیرحسین رحیمی
4- امیررضا مومن زاده
5-حسین نیکنام
6-حسین رسولی
7- علی حسن پور
8-ابوالفضل اسکندری
9-امیر رستمی نژاد
10-امیرحسین دولتشاهی
11-مهدی قائدرحمتی
12-حسین نبوی
13-محمدمهدی میرزایی
14-ابوالفضل اسدی
15-امیرمحمد مومن زاده
روز جمعه راس ساعت 08:15 در مسجد امیرالمومنین ع شهرست
متن حدیث:
حقّ المؤمن علی أخیه
عَنِ الْمُعَلَّی بْنِ خُنَیسٍ، قَالَ: قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ عَلَیهِ السَّلَامُ: مَا حَقُّ الْمُؤْمِنِ عَلَی الْمُؤْمِنِ؟
قَالَ: إِنِّی عَلَیک شَفِیقٌ، إِنِّی أَخَافُ أَنْ تَعْلَمَ وَ لَا تَعْمَلَ، وَ تُضَیعَ وَ لَا تَحْفَظَ.
قَالَ: فَقُلْتُ لَهُ: لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ.
ادامه مطلب
حق نداریم در دفاع از اسلام کم بگذاریم؛ حق نداریم در دفاع از اسلام کم بیاریم.
.
باید با تمام وجود و توان و نیرویی که داریم به افکار مهملِ شیطانی که اسکتبار از زبان رسانه‌هایش بیرون می‌ریزد حمله کنیم.
آن‌کَس که آرمانش اعتلای کلمه الله است و مولایش امام علی علیه السلام است باید بجنگد
.
.
.
.
.
#اسلام #بسیج #دانشگاه #دانشجویی #سبک_زندگی_دانشجویی #مناظره #بی_بی_سی #منوتو #بسیج_دانشجویی
جهان اسلام در زیر ضربه های استعمار فرصت آن را نداشت که به حول و حوش خود بیاندیشد و اگر چنین میلی هم در بعضی وجود داشت، اروپایی ها، موذیانه آن را به دوران ماقبل اسلام رهنمون و رهبری میکردند تا عالی ترین دوران علم و صنعت را که همان دوران صدر اسلام بود، به فراموشی بسپاریم. به این ترتیب ما را به جای بسیار دوری حواله می دادند که خطری برایشان نداشته باشد_ خطر تجدید حیات تمدن و صنعت و علم دوستی و استقلال.
فاصله های معیشتی وسیع، در هر جای دنیا باشد... در جامعه اسلامی نباید باشد، و گرنه چه فرق است میان اسلام و غیر اسلام؟اسلام، تنها نماز و روزه، و سختگیری در امر حجاب نیست، اسلام، برای سعادت افراد، و رشد متعالی جامعه آمده است؛ و تبعیض و تفاوت، و فقر و تکاثر، ضد انسانیت اخلاقی، و رفتار اسلامی است.
امام صادق (ع) می فرماید:مسلمانان همه فرزندان اسلامند، من در بخشش    (و حقوق)، آنان را برابر و مساوی در نظر می گیرم. و فضایل اشخاص امری است بین خود و خدایشان
افسوس! که جامعه‌ی ما هنوز از اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله فاصله‌ی زیادی دارد. دریغا! که هنوز چهره‌ی اسلام، در بسیاری از مسائل، پشت پرده مانده است و پرده های جهل و خرافات و عادات و آداب و رسوم جاهلی و خودخواهی‌ها و شرک‌ها و خودپرستی‌ها و نفس پرستی ها و... جلوی خورشید درخشان اسلام را گرفته و جامعه را از پرتو حیات بخش آن محروم ساخته است.
اگر در «ازدواج و انتخاب همسر»، اسلام، معیار و ملاک بود، اکثر یا همه‌ی این مشکلات وجود نداشت. اما کدام
امام عظیم‌الشأن ما، نشان داد که فقه اسلام؛ یعنی مقررات اداره‌ی زندگی مردم، در کنار فلسفه‌ی اسلام؛ یعنی تفکر روشن‌بینانه و عمیق و استدلالی، و عرفان اسلام؛ یعنی زهد و انقطاع الی الله و دامن برچیدن از هواهای نفسانی، چه معجزه‌ی بزرگی می‌تواند بیافریند.
فصل دوم: معارف، مقاصد و توقعات انقلاب اسلامی ایران
محمدبن مسلم گوید حضرت باقر ع  فرمود ای محمدبن مسلم گناهان مومن که از ان توبه کند برای او امرزیده است وباید   برای  اینده پس از توبه و امرزش کار نیک کند  هر اینه بخدا سوگند این فضیلت نیست مگر برای امل ایمان عرضکردم  پس اگر بعداز توبه و اسغفاراز گناهان باز گناه  کند دوباه توبه کندچگونه. است فرمود ای محمدبن مسلم ایاباورداری که بنده مومناز گناهخود پشیمان  شودواز ان امرزش خواهد و توبه کند و خداوند توبه اش را نپذیرد عرضکردم اگر چند بار این کار کر
وهابیت موریانه ای که به جان اسلام افتاد
افکار پوچ وپوسیده ای که در قرن هشتم توسط ابن تیمیه مطرح شد ولی این افکر باطل بلای جان اسلام ومسلمین شد ودر قر ن دوازده توسط محمد عبد الوهاب زنده شد وبا قدرت گرفتن حرم مظلوم ائمه بقیع وسایر بزرگان تخریب شد
چه خونها که ریخته  شد وچه ظلمها که به مظلومین شد
نتیجه آن افکار غلط وکج اندیشی ونفهمیدن درست دین امروز داعش را به وجود آورد و....
در سال 1344یعنی 96سال قبل این جنایت اتفاق افتاد .
چه کسی می‌تواند درباره اسلام بگوید که اسلام، دین غم و اندوه و گریه و زاری و بی‌نشاطی است؟ در حالی که قرآن با صراحت می‌گوید: «قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِینَةَ اللّهِ الَّتِی أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَالْطَّیبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ قُلْ هِی لِلَّذِینَ آمَنُواْ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا خَالِصَةً یوْمَ الْقِیامَةِ کَذَلِکَ نُفَصِّلُ الآیاتِ لِقَوْمٍ یعْلَمُونَ».( سوره اعراف/32) اصلاً درست به عکس است؛ اسلام، دین نشاط است.
ادامه مطلب
خلاصه کتاب حقوق بشر در اسلام
این بسته شامل خلاصه کتاب مبانی حقوق بشر از دیدگاه اسلام و سایر مکاتب سید علی میر موسوی و سید صادق حقیقت در حجم 18 صفحه به انضمام مجموعه نمونه سوالات امتحانی ادوار گذشته دانشگاه پیام نور با پاسخ نامه با کد رشته 1223186- 1223228 می باشد.

دانلود فایل

Search Results Web results خلاصه ی کتاب حقوق بشر در اسلام (موسوی و حقیقت) - baran starstor.nafisfile.com › file ›
1. خود را مدیون اسلام و انقلاب می داند.2. مومن به انقلاب و مبانی آن است.3. به آینده انقلاب و نظام اسلامی امیدوار است.4. دوستدار انقلاب و نظام اسلامی است.5. معتقد به آرمانهای انقلاب است.6. مبانی جمهوری اسلامی را می داند .7. خودش را برای همه میدان های مورد نیاز انقلاب (سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ونظامی) اماده می کند .8. پیشتاز حرکتهای انقلابی است.9. در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی ثابت قدم است.10. در صف اول دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلابی حضور دارد.11. را
بسم الله الرحمن الرحیم
​​​​​​در اسلام علوی ماه محرم الحرام از ماه‌هایی است که در آن جنگ حرام و ممنوع بود و همگان جنگ را تعطیل میکردند
در اسلام عمری 
انانکه اعتقاد به سیره عمر داشتند نه سنت رسول الله،در ماه محرم الحرام جنگ تا برابری را با اهل بیت پیامبر صل الله علیه وآله وسلم آغاز کردند و خون خاندان پیامبر را حلال شمردند و دختران پیامب ر را اسارت گرفتند
سعد از امام باقر ع حدیث. کند که  فرمود همانا دلخ چهار گونه اند  دلی که در ان نفاق و ایمانست ودلی که وارونه است و دلی که مهر خورده واز چرک. وزنگ روی ان پوشبده است و دلی که تابناکو پاکیزه است من عرضکردم تابناک 
 کدام است  فرمود انکه چون چراغی در ان است و اما دل مهر خورده خورده ان دل منافق است واما دل تا بناکان دل مومن است که اگر خدا باو بهد شکر کند واگر گرفتارش کند صبر کند واما وارونه ان دل مشرک است سپس این ایه را خواند ایا ان کس که نگونسازبر روی خو
خدیجه‌ کبرى سلام‌الله‌علیها اول مؤمن به اسلام بود. همه‌ ثروت خود را در راه اسلام خرج کرد. اگر کمک‌هاى خدیجه علیهاالسلام نبود شاید در حرکت و پیشرفت اسلام اختلال و وقفه‌ عمده‌اى به وجود مى‌آمد.
۱۳۶۵/۳/۲-رهبر انقلاب

پاورپوینت مشاوره و رواندرمانی در اسلام
دانلود پاورپوینت مشاوره و رواندرمانی در اسلام، در 130 اسلاید. این فایل شامل ارائه الگویی از مشاوره و روان درمانی مبتنی بر رویکرد دین اسلام است. در این مجموعه شما می توانید اطلاعات مفیدی در خصوص مشاوره در اسلام و ضرورت های آن ، مفاهیم مرتبط با ان، تفاوت ها و شباهت ها، اصول و مراحل مشاوره و رواند ..
جزوه سه گونه اسلام شهید بهشتی      متن         پی دی اف
کتاب" سه گونه اسلام "  کتابِ  بسیار خوبی  برای نشان دادن ابعاد مبارزاتی اسلام، است .همچنین هر کس با خواندن این کتاب متوجه می شود که آیاویژگی  یک مومن کارآمد و عمیق را دارد یا خیر ؟ فاصله میان مسلمانی که باید باشیم و مسلمانی که هستیم چقدر است؟  
 توصیه می کنیم حتما این کتاب را بخوانید. بعد از خواندن بسیاری از کتاب ها این کتاب را خواندم واقعا بی نظیر بود.
 جزوه زیر از روی صوت سخنرانی شهید ب
سلام
شما عزیزان خانواده برتر، همیشه تو هر زمینه ای که سوال داشتم کمکم کردین، یا به طور مستقیم (که پست گذاشتم) یا غیر مستقیم که از وبلاگ سرچ کردم، این بار هم، اگه میشه، لطف کنید و من رو راهنمایی کنید.
من خودم، یه دختر مذهبی هستم، البته خشک مذهب نیستم، همیشه، دلم میخواست که همسرم، یه مرد مومن و با خدا باشه، تو بعضی از اطرافیان میدیدم که همسرشون، مرد خوب و مومنی (حتی یه مورد هم تو کامنت یکی از دوستان، تو یه پستی دیدم ک نوشته بودن همسرشون مومن و
اسلام دینی کامل است و برای همه جنبه‌های زندگی انسان حتی نوع تغذیه و آداب غذا خوردن رهنمود‌هایی دارد. در این مطلب شیوه زندگی سالم در اسلام درباره آداب غذا خوردن و آداب اسلامی تغذیه گردآوری شده است.

۱. میانه‌روی در خوردن غذا
میانه روی و رعایت اعتدال در خوردن غذا از اصول اولیه شیوه زندگی سالم در اسلام است. در همه جای قرآن اسراف و پرخوری امری ناپسند و نکوهیده معرفی شده است. حضرت علی (ع) در این باره فرموده اند: «کم خوردن نفس را گرامی‌تر و تندرست
جلسه 36 :‌ URL
ادامه نهمین علت مستقیم بیماری: ژن (اِرق)
سومین علت جهش ژن، گناه است.
روایت: مومنین باید به کمک هم بشتابند و به کمک هم بیایند و در صورتی که یکی از مومنین بیمار شود و ژن جهش پیدا کند دیگران هم بی‌خوابی می‌کشند.
در میگرن: یک رَگ در سر میزند و این سبب ابتلا به سردردر و همان میگرن می‌شود.
روایت: مومن مومن نیست مگر اینکه برای مومن دیگر همانند بدن باشد بگونه ایکه اگر مشکلی در او پیش بیاید انگار در او پیش آمده است
ژن در کل بدن هست و در هر سلول
موسیقی زنده ش در غیاب اسلام و مسلمین قر داشت. به دوست داشتم میگفتم دقت کن که اگر اسلام دست و پای ماها رو نبسته بود چقدر یکجور دیگری بودیم. خود خواننده هم شنید و خندید چه برسه به دوست که از هر شوخی بی مزه ی من نیم ساعت ضعف میکنه و ریسه میره.
✳️امروزه علاقه ی روزافزونی که در بین بشریّت برای درک حقایق تاریخ وتعلیمات اسلام به چشم می خورد، به مراتب بیش از پیش بوده است.
تاریخ اسلام، خود گویای این مطلب است که، اسلام به سهولت مسیر خود را طی نکرده است، بلکه شاهد ماجراهایی بوده که فقط تاریخ توان حمل آن را دارد.
پرونده تاریخ همچنان مفتوح
می ماند تا نه اینکه ما، بلکه وقایع بعد از ما نیز ثبت و بر اوراق قطور آن افزوده شود.
امیرالمومنین(ع) در نامه ای به امام مجتبی(ع) در مورد کنکاش در زندگی گذش
بعضی افراد که فقط آیاتی را می‌بینند که می‌گوید همه چیز به ارادۀ خداست، خیال می‌کنند که قرآن چون فرموده همه چیز به ارادۀ خداست پس قائل به اسباب و مسبّبات و از آن جمله قائل به اختیار و ارادۀ بشر نیست. مخصوصاً اروپایی‌ها اغلب وقتی دربارۀ اسلام اظهار نظر میکنند اسلام را العیاذ باللَّه یک دین جبری معرفی میکنند یعنی دینی که برای بشر هیچگونه اختیار و ارادهای قائل نیست.
ادامه مطلب
ریشه حوادث دانشگاه تهران: حوادث دانشگاه تهران ریشه هایی داشت که مهمتر از اصل موضوع اعتراض چند دانشجو است. از ریشه های این اعتراض، استادانی هستند که برخی از آنها نه اعتقاد درست به دین دارند و نه علاقه ای به نظام و انقلاب. برخی که مستقیم و غیر مستقیم دانشجویان را به عدم رعایت احکام دین به ویژه حجاب و روزه تشویق می کنند. استادی که  قلبش مریض است و در کلاس به دانشجوی خانم چادری کم محلی می کند و دختر خانم بد حجاب را بیشتر تحویل می گیرد مروج بی حجابی
... پس اگر دیدیم مومنین عزت ندارند بلکه ذلیل اندو از نظر شعور و فرهنگ و اقتصاد و تمدن و قدرت نظامی،کفار بر آن ها برتری و بالایی دارند،باید یقین کنیم که ایمانمان عوضی است و اسلام را وارونه به ما فهمانده اند.
کتاب حسین وارث آدم 
صفحه ۲۸۹
ذاکر نائیک از بزرگترین و ذی‌نفوذترین مبلغین اسلام سلفی است. شهرت وی به حافظه‌ی فوری در ذکر آیات کتبی از جمله قرآن، انجیل و کتب هندو است. شبکه ی PeaceTV وی بیش از 200 میلیون در سراسر جهان مخاطب دارد و در سال 2015 جایزه‌ی ملک فیصل را بابت خدمت به اسلام دریافت کرد. وی در سخنرانی‌هایش با توجه به مهارت پزشکی و دانش عمومی خود، به شبهات مدرن بسیاری که به اسلام وارد شده است پاسخ می‌دهد.
ادامه مطلب
 فرق بین مسلمان و مومن چیست؟
 «در اصطلاح، ایمان عبارت است از:  اعتقاد قلبی، اقرار زبانی و عمل کردن اعضاء به ارکان دین و قبول شریعت.  امیرالمؤمنین علیه‌السلام در تبیین ایمان می‌فرماید: «الْإِیمَان ُتَصْدِیق ٌبِالْجَنَان ِو َإِقْرَار ٌبِاللِّسَان ِو َعَمَل ٌبِالْأَرْکَان‏؛ (1) ایمان تصدیق به قلب و اظهار و اعتراف به زبان و عمل به جوارح و اعضاست.  در سوره حجرات آیه 14 می‌‏خوانیم: «قالَتِ الْأَعْراب ُآمَنَّا قُل ْلَمْ تُؤْمِنُوا و َلکِن ْق
...کسی که مثلا کتاب اسفار ملاصدرا یا شفای ابوعلی را تحصیل کرده،یک فیلسوف اسلامی است؛اما کسی که نهج البلاغه علی(ع)را میشناسد اسلام شناس است.
اشعار شعرای جاهلیت عرب در مدارس اسلام به عنوان متن ادبی تدریس میشود ونهج البلاغه هرگز به هیچ عنوان!
فلسفه ی یونانی ها و منطق ارسطو برنامه درسی بود و تفسیر قرآن نه!
سیره پیغمبر اسلام و شرح حال و افکار و شیوه زندگی و مبارزات ائمه مطرح نیست و اگر هم استثنائا چند نفری به خواست فردی خود تحقیق کنند،علم اصلی حساب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها